1. Příjezd, odjezd

Termín 9.-15.2.2015, doprava vlastní (popis cesty na www.almachata.cz/?id=9), příjezd v pondělí možný kdykoli, v neděli je nutné vyklidit pokoje do 9 hod., ostatní místnosti do 10hod.

Bez názvu

  1. Stravování

Podává se snídaně, odpolední svačina a večeře, orientačně snídaně od 7,30 nebo 7,45, svačina cca 15 hod., večeře cca 18 hod., případně doladíme.

Obědy si zajišťujete sami – ideálně si ráno připravit větší svačinu (viz níže) nebo si dát oběd ve ski centru nebo v některé jiné restauraci (hotel Konšel – www.konsel.cz, hotel Říčky – www.hotelricky.cz, pokud bude sníh a běžkaři tak také chata Devětsil – www.skiricky.eu/devetsil/sluzby.html, příp. další možnosti uvidíme na místě)

Větší svačina místo oběda: K snídani bude jako doplněk ke kaši možnost si dát chléb s veganskou pomazánkou a bude k dispozici i máslo, marmeláda a plátkový sýr (to budeme kupovat my), abyste si mohli udělat větší svačinu (pokud nebudete chtít veganskou pomazánku nebo kaši, která by zbyla) – prosím pokud budete chtít využít tuto možnost vezměte si s sebou ubrousky a sáčky nebo krabičky na svačinu.

Nápoje: ke snídani a k večeři bude k dispozici čaj, dále přivezeme sáčkové čaje, instatní kávu, cukr a med, abyste si v průběhu dne mohli uvařit čaj nebo kávu individuálně, nebo kohoutková voda 🙂

Další informace ohledně stravování jsou na konci pokynů (bod 8).

 

  1. Ubytování

Máme k dispozici osm pokojů (almachata.cz/uploads/Pokoje_layout_v2.pdf) a dvě podkrovní místnosti, do pokojů jsme umístili dospělé a některé děti, ostatní děti budou spolu ve dvou podkrovních místnostech. Pokoje jsou kompletně zaplněny, v podkroví je celkově 12 (možná i 13) lůžek a matrací a budeme spojovat k sobě, aby se tam vyspalo 16 dětí, počítáme že děti se do pokojů nějak rozhodí samy na místě, pro děti ubytované v podkrovních místnostech počítáme nižší cenu za ubytování. Povlečení je k dispozici, kdo máte příp. vezměte nějaký spacák pro děti v podkroví, ale i bez spacáků se určitě vyspí.

Rozmístění do pokojů je následující (v počtech nejsou uvedeny některé malé děti bez nároku na lůžko, které platí jen stravu):

6 (pokoj Vrchmezí) – Christina (4) + Inka + Margita

6 (pokoj Tetřevec) – Kotulovi (3) + Krameriovi (3)

6 (pokoj Koruna) – Perglerovi (4 – včetně Kuby) + Kanovi (2)

6 (pokoj Deštná) – Carbol + Šperling + Krčmář + Král + kuchaři (2)

4 (pokoj Anenský) – Tereza (3) + Hanka

4 (pokoj Komár) – Klára + babička Průšová + Marcela (2 – včetně Toníka)

3 (pokoj Homole) – Hoštovi (3 – včetně Růženky) + psi

3 (pokoj Zakletý) – Hajnovi (3 – včetně Helenky)

Děti v podkrovních místnostech

  1. třída

Mia

Sofia

Týnka

Matouš

Agáta

Simon

Kája

Kryštof

Eliška

  1. třída

Nathan

Jirka (+ bratr Honza)

Jáchym

Kryštof

Ganga

Mikuláš

 

  1. Cena

cena zahrnuje: cena za ubytování + cena za stravování dohodnutá s kuchařem + rezerva (naše nákupy a případné další výdaje) + poplatek ve výši 10 Kč / den (platí pouze pro plnoleté osoby) – po skončeni vše spočteme a pokud něco zbyde tak peníze vrátíme zpět

ceny jsou několikery podle toho zda se jedná o dospělého, školní dítě (do 12i let), předškolní dítě a dále podle toho zda je dítě ubytováno na pokoji nebo v podkroví, příp. bez nároku na lůžko

– dospělí 410 Kč / den – celkem 2460 Kč

– téměř dospělí (ne plnoletí) 400 Kč / den – celkem 2400 Kč

– školní děti ubytované na pokojích 350 Kč / den – celkem 2100 Kč

– školní děti ubytované v podkroví 320 Kč / den – celkem 1920 Kč

– předškolní děti ubytované v pokojích (s nárokem na lůžko) 300 Kč / den  – celkem 1800 Kč

– předškolní děti ubytované v podkroví 270 Kč / den – celkem 1620 Kč (týká se jen Jirkova bratra)

– předškolní děti bez nároku na lůžko (pouze strava, bez rezervy) 100 Kč / den – celkem 600 Kč

Celkovou částku, prosím, zaplaťte do příštího pátku v hotovosti Kláře nebo Marcele, příp. se s námi dohodněte jinak. Pokud jste někdo ještě nezaplatili zálohu tak prosím včetně zálohy, ostatní si odečtou zálohu, kterou zaplatili (600 Kč za osobu).

  1. Lyžování

Areál ski centrum v Říčkách, je možno tam dojet individuálně autem nebo ski-busem (10 minut)

info o Ski busu:

– jede ze zastávky Perla (asi 300 m) v 8,45 a pak 11,40 (v sobotu i mezi) – pocitově první čas je příliš brzy a druhý zase pozdě (řidič může přijet i k Almě, ale pokud bude počasí, aby tam vyjel, je potřeba zavolat dopředu, ale to bychom měli každopádně, na zastávce Perla staví jen po předchozí domluvě), je i možnost dohodnout se na autobusu v jinou dobu (mezi) – za poplatek 400 Kč

– zpět možnosti 11,30, 15,20 a 16,20 (opět může dojet řidič k Almě pokud budou podmínky)

– dohodneme se finálně na místě v pondělí zda využijeme ski-bus nebo doprava auty!

ve ski centru je možno zapůjčit si lyžařskou výbavu i si tam lyže do dalšího dne uschovat (informace viz www.skiricky.cz/sluzby/pujcovna,-uschovna/)

na místě je restaurace a další možnosti občerstvení (www.skiricky.cz/sluzby/obcerstveni/)

děti budou lyžovat s instruktory z 1. třídy: začátečníci (Hanka Perglerová), pokročilí (Daniel Kotula, Michal Šperling), rodiče individuálně (příp. se svými dětmi po dohodě s instruktory)

 

  1. Program

v pondělí oficiální program začne odpoledne (svačina, odpolední program pro děti a rodiče)

další dny:

– ranní kruh před snídaní

– snídaně

– odjezd do ski-centra, příp. individuální program

– odpolední svačina

– odpolední program pro děti a rodiče v režii učitelek (cca 16,30 – 17,30 hod.)

– večeře

– čtení pohádky

– večerní program

Večerní program může být individuální nebo organizovaný. Loni jsme měli třeba pěknou bojovku, kterou připravil Luděk s Jáchymem. Kdo máte nějaký nápad na večerní program pro děti nebo pro rodiče s dětmi tak se, prosím, ozvěte Kláře nebo Marcele, nápady jsou velmi vítány !!! Může být venku (třeba jen nějaká večerní vycházka) nebo uvnitř, bojovka nebo něco tvořivého, záleží na vás – je potřeba dát pak rodičům vědět instrukce co si mají případně vzít dalšího s sebou. Určitě nebude na škodu když si vezmete baterku!

Jeden večer jsme uvažovali o maškarním plese (je k dispozici věž, můžete přinést oblíbená CD nebo kazety), prosím vezměte dětem nějakou masku nebo pokud nemáte tak barevné papíry (třeba i krepové), pastelky nebo barvičky, provázek, nůžky a mohou si děti vyrobit masku tam, loni jsme to dělali a bylo to fajn.

U chaty jsou malé kopečky, děti tam mohou sáňkovat, bobovat, tedy pokud máte sáňky, boby, pekáče možno vzít s sebou.

Kdo máte přineste si hudební nástroje!!! Můžete také přinést nějaké společenské hry, zajímavou knížku, něco na malování či tvoření apod.

Instrukce od Terezy co ještě vzít dalšího s sebou:

– pro rodiče co budou chtít na horách tvořit čítanku: tvrdé papíry nebo sešit, bločky, pastelky nebo něco dalšího na malování dle vaší volby, pero

– pro děti: papíry (stačí měkké, později si mohou svázat co na horách nakreslí, napíšou, vytvoří), bločky, penál, šitíčko, pletení

  1. Další informace

Provozní řád chaty najdete zde: http://almachata.cz/uploads/ubytovaci-rad_v03_2007-09-03.pdf

V ceně ubytování není zahrnuto průběžné vyvážení odpadků a úklid sněhu z chodníku okolo chaty, je třeba počítat, že tyto činnosti budeme dělat my.

  1. Doplňující informace ohledně stravování

Pobyt je koncipován jako týden se zdravou stravou. Budeme mít kuchaře, který připravuje veganskou stravu (měl původně vařit Martin od Terezy, také by se jednalo o veganskou stravu, ale druhý lednový týden se definitivně vyjádřil, že nebude), podobnou stravu nabízíme svým dětem v pondělí a ve středu ve školní jídelně takže si myslíme, že i z tohoto pohledu to dává smysl a bude fajn, když naše děti uvidí nás jíst spolu s nimi, pokud takto doma nevaříte. Budeme mít kvalitní jídlo z velké části z bio surovin i za pěknou cenu a věříme, že to oceníte. Může to být pro vás i možnost ochutnat něco nového, co jste třeba ještě nejedli, pro někoho to může být podobné jako by jel do cizí země a ochutnával tam jídla, která nezná. Týden není tak dlouhá doba a navíc pokud si budete chtít dát opravdu maso máte možnost si ho dát k obědu v některé z restaurací. Prosím, vnímejte tedy toto jídlo jako základ včetně snídaně, k snídani bude jako doplněk ke kaši možnost si dát chléb s veganskou pomazánkou a bude k dispozici i máslo, marmeláda a plátkový sýr (to budeme kupovat my), abyste si mohli udělat větší svačinu (pokud nebudete chtít veganskou pomazánku nebo kaši, která by zbyla) – prosím pokud budete chtít využít tuto možnost vezměte si s sebou ubrousky a sáčky nebo krabičky na svačinu.

Bude se vařit přes 50 porcí což je hodně, v kuchyni bude provoz a kuchař si nepřeje, aby při přípravě a výdeji jídel si další lidé individuálně vařili v kuchyni. Je ochoten se domluvit, že pokud by si někteří lidé chtěli uvařit něco k obědu tak se můžeme dohodnout řekněme na dvouhodinovém okně kdy on by předal kuchyni a převzal by ji pak ve stejném uklizeném stavu – není to sice jeho preference, ale dalo by se to případně domluvit (pak by bylo ideální aby se ti lidé domluvili mezi sebou a uvařili si jedno stejné jídlo, ideálně veganské nebo aspoň vegetariánské, kuchař si nepřeje, aby se tam vařilo maso!!!). Prosím tedy, pokud byste chtěli nutně využít tuto možnost dejte vědět co nejdříve Marcele nebo Kláře, aby se to mohlo s kuchařem dohodnout!!! Pokud si budete chtít vzít nějaké zásoby s sebou, volte nejlépe něco trvanlivého (nebo nechat v chladu za oknem). Chceme se s kuchařem dohodnout, že v jedné lednici budeme mít máslo a sýr na svačiny (koupí se hromadně), nicméně na něco dalšího by byl prostor spíše omezený.

Schematický jídelníček (již se jednou posílal)

Snídaně:

jáhlová kaše s rozinkami, hruškami a skořicí, semínka

vločková, datle, ořechy, citrónová kůra

bílá rýže, sezam, slad

polentová, dýňová semínka, sušené švestky s mákem, jablečný sirup

špaldová krupice, karobové pecičky, kokos, skořice, rýžový sirup

pohanková lámanky, jablka, meruňky sušené, mandle

Svačiny:

celozrnný špaldový perník

ovocný koláč s tofu krémem

pirohy s ořechovou náplní

sójový puding se sušenkami

jáhlové kuličky s kokosem a sušeným ovocem

makovec s citrónovou polevou

Polévky:

polévka z červené čočky

vývar shiitake, kombu, rýžové nudle

polévka z cizrnového vývaru se zeleninou

krémová z červené řepy

zelňačka s uzeným tempehem

miso polévka s kukuřicí a tofu

Hlavní jídla:

svíčková se seitanem, celozrnné těstoviny

tofu kung pao s rýží basmati

fazolový guláš s jáhlovým knedlíkem

karbanátky ze žlutého hrachu, tofunéza, kuskus se zeleninou

adzuki burrito, celozrnná rýže s řasou, zeleninová omáčka

pohanka se zeleninou, zadělávaná čočka, zeleninový salát

Posílám takhle stručně a schematicky. Ráno samozřejmě budou pomazánky z tofu, luštěnin, semínek atp. K jídlům napařená zelenina, pickles, zeleninové saláty..to jsem nerozepisoval, druhy dle toho, co budu mít nakoupeno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *